Loading...
O Mnie 2020-04-04T23:15:52+00:00

Dominika Dominiak

w swojej twórczości inspiruje się duchowością wschodu. Łączy starożytne mantry w sanskrycie z różnymi stylami muzycznymi. Jej ciepły głos w połączeniu z brzmieniem muzyki Roots Reggae wypełnia przestrzeń pozytywnymi wibracjami i wprowadza słuchacza w dobre samopoczucie i harmonię. Wokalistka współpracuje ze znanymi muzykami z Polski i Jamajki. Nagrywała w kultowym Grafton Studio w Kingston na Jamajce, a także w studio 701 Leszka Możdżera we Wrocławiu.

Jej utwory wyrażają wielki potencjał duchowy mantr, które śpiewa w różnych stylach muzycznych w tym reggae i ambient. O muzyce, którą tworzy mówi, że jest melodią umysłu i serca. – Słowo „mantra” wywodzi się ze starożytnego języka sanskrytu. Człon „man” w sanskrycie ma podwójne znaczenie: oznacza jednocześnie „umysł” i „serce” oraz „tra” od słowa trang oznaczającego projekcję. Aby lepiej zrozumieć sens mantr uczęszczała na lekcje sanskrytu do znanego nauczyciela Tomasza Rucińskiego. Naukowo zostało zbadane, że słuchanie mantr w przeciągu kilku minut harmonizuje dwie półkule mózgowe uzyskując stan umysłu Alfa, a kryształki wody w naszym ciele fizycznym, której mamy w ciele ponad 70 procent, przybierają kształt strukturalny pod wpływem harmonijnej wibracji mantr. Mantry są bardzo pomocne nie tylko w medytacji, by uzyskać wyższe stany świadomości, ale także
w codziennym życiu, wyciszeniu emocji, uspokojeniu umysłu i oczyszczeniu z negatywnych myśli, odczuwaniu pozytywnych uczuć jak radość i miłość.

Dominika Dominiak swój pierwszy singiel Gayatri Mantrę w stylu reggae nagrała w 2015 roku, zwieńczając go teledyskiem mającym ponad 150 tys. wyświetleń na Youtube. Nagrania dokonano w przepięknych terenach masywu Ślęży, gdzie wokalistka chciała pokazać przenikanie się kultur słowiańskiej z wedyjską.

W lutym 2017 roku poleciała na Jamajkę nagrać singla, gdzie spędziła 4 miesiące i poznała światowej sławy muzyków, bliskiego przyjaciela Boba Marleya i jego synów. Owocem tego wyjazdu jest singiel Om Mani Padem Hum nagrany w kultowym Grafton Studio w Kingston z zespołem z Jamajki Kabaka Piramid Band „Bebble Rockers Band”, który gościł na polskim festiwalu Ostróda Reggae Festiwal.

Dominika Dominiak wydała do tej pory 3 single (Gaytry Mantra, Om Mani Padem Hum, Mantra Słowiańska – Radoro Daro Slawo) na początku współpracując z producentem Andrzejem Kasprzakiem, u którego w studio nagrała pierwszy singiel Gayatri Mantrę w długiej wersji 17 minut, później współpracowała z gitarzystą Adamem Dudkiem, u którego w domowym studio nagrała mini album „Witamina D 3 w mantrach”, kolejnych nagrań dokonywała w Red Yeti studio Tomasza Korczaka gdzie między innymi nagrywane były męskie głosy do ostatniego singla Mantry Słowiańskiej Radoro Daro Slawo ze znanymi polskimi wokalistami: Włodek Dembowski „Paprodziad” i Michał Rudaś znany między innymi ze śpiewania przepięknych Rag indyjskich.

Jej ostatnie dwa single nabierały szlifów w studio 701 Leszka Możdżera
we Wrocławiu gdzie nagrywała muzyków i robiła miksy i post produkcje przy współpracy z Łukaszem Wójcikiem. Współpracowała
z polskimi wybitnymi muzykami jak: legenda polskiego jazzu i rocka
Alek Korecki (saksofon), Tomasz Osiecki „Ragaboy”
(dilruba), Piotr Malec (tabla), Adam Skrzypek (perkusja), zespół Lublin Street Band- z trzema muzykami (sekcja denta).
Dominika Dominiak jest w trakcie przygotowań całej płyty z mantrami